O tomto blogu

Bůh mi dal tu čest, že mohu být maminkou třem báječným dětem, které jsou mi každodenní radostí a také výzvou. Chtěla bych psát o tom, co a jak naše děti učíme, ale hlavně o tom, co ony učí nás a jakou legraci s nimi zažíváme.
A také o střídmém životě, šetrném k přírodě a k nám, lidem. O tom, co s dětmi čteme. A jak v tom všem vidím Boží jednání, prostě Jeho. Více zde.

19. srpna 2017

Letní pohodička

Snažím se být přítomna v okamžiku a věci vědomě prožívat a tak brzdit čas, protože i tak to šíleně letí. Nechápu, že za 14 dní už zase vplujeme (či spíše po hlavě spadneme) do kolotoče školního roku.

Dnes naše 2 starší děti odjely na 8 dní na tábor s Royal Rangers.  Dan bude poprvé takto dlouho "bez maminky" (kromě pobytů u prarodičů, ty nepočítám). Odjižděl s velkým nadšením. Maminka se tvářila také statečně, ale uvnitř má malou dušičku. Začínají puťákem, dnes budou spát jednu noc "pod širákem". Maminka asi neusne. 😧

Jinak za léto děti absolvovaly English camp (koukněte na aktuální video)...


...a Central Fusion Camp (kam s tatínkem denně dojížděli, maminka tam byla jako vedoucí).

















A u babi a dědy ve Vlastějově je prázdninové útočiště vždycky nejlepší. Míša je tam právě na "pracovním táboře". Zcela dobrovolně! Její heslo prý je: Nejdřív práce, potom zábava! 😂






Co čteme?

Přes prázdniny nejsou vždy všechny děti spolu, takže to je příležitost číst třeba i Foglarovky jako Dobrodružství v zemi nikoho. Nejvíc to baví Danečka, když je příležitost dopřeju mu i sobě i soukromé čtení.














Když jsme spolu, čteme klasickou "legrácku" Malý Milukáš od Goscinnyho. Ale často jsme taky dlouho venku nebo na výletě a pak už děti jen zaženeme do postele.



Pro společná zastavení nad Biblí moc doporučuji tuto pomůcku. Naše společné diskuze jsou fakt prima.