O tomto blogu

Bůh mi dal tu čest, že mohu být maminkou třem báječným dětem, které jsou mi každodenní radostí a také výzvou. Chtěla bych psát o tom, co a jak naše děti učíme, ale hlavně o tom, co ony učí nás a jakou legraci s nimi zažíváme.
A také o střídmém životě, šetrném k přírodě a k nám, lidem. O tom, co s dětmi čteme. A jak v tom všem vidím Boží jednání, prostě Jeho. Více zde.

16. dubna 2017

Jarní a velikonoční blogování

Jsou Velikonoce a my jsme jako tradičně různě nemocní. Takže telegraficky :-)

















Vyrobili jsme si velikonoční scenérii Boží hrob (podle materiálu z BTM). Dnes posloužila i na Slavnosti vzkříšení.

















Opět nás s Klárkou chytla naše letní zábava - herbář. Nikdy nás neomrzí kytičky a byliny a každé jaro mne znovu zaskočí nepřipravenou a zase si na některou bylinu nemůžu vzpomenout.

A co teď čteme?
Bratři Lví srdce od Astrid Lindgrenové. Po Karkulínovi, který už nám svou drzostí a nevychovaností lezl krkem (a to i Danečkovi!), je to od Lindgrenové osvěžující čtení plné dobrodružství, překonávání strachu a boje dobra a zla. Trochu jako Narnie nebo Pán Prstenů.
A navíc je v seznamu na stránkách www.ctenipomaha.cz, tak se těšíme, že někomu pomůžeme.


A co čte maminka? :-)
Po přečtení skoro všeho od Kosatíka jsem konečně zase objevila něco kvalitního životopisného z moderních českých dějin:
Pražská zima od Madeleine Albrightové









A nakonec naše děti potěšilo velikonoční video od mého kamaráda/kolegy lektora, mého oblíbeného youtubera. Sice je to pro trochu jinou věkovou skupinu, ale stejně... je to pecka!
Velikonoční příběh

Loučím se s vámi touto super fotkou: