Jsou Velikonoce a my jsme jako tradičně různě nemocní. Takže telegraficky :-)
Vyrobili jsme si velikonoční scenérii Boží hrob (podle materiálu z BTM). Dnes posloužila i na Slavnosti vzkříšení.
Opět nás s Klárkou chytla naše letní zábava - herbář. Nikdy nás neomrzí kytičky a byliny a každé jaro mne znovu zaskočí nepřipravenou a zase si na některou bylinu nemůžu vzpomenout.
A co teď čteme?
Bratři Lví srdce od Astrid Lindgrenové. Po Karkulínovi, který už nám svou drzostí a nevychovaností lezl krkem (a to i Danečkovi!), je to od Lindgrenové osvěžující čtení plné dobrodružství, překonávání strachu a boje dobra a zla. Trochu jako Narnie nebo Pán Prstenů.
A navíc je v seznamu na stránkách www.ctenipomaha.cz, tak se těšíme, že někomu pomůžeme.
A co čte maminka? :-)
Po přečtení skoro všeho od Kosatíka jsem konečně zase objevila něco kvalitního životopisného z moderních českých dějin:
Pražská zima od Madeleine Albrightové
A nakonec naše děti potěšilo velikonoční video od mého kamaráda/kolegy lektora, mého oblíbeného youtubera. Sice je to pro trochu jinou věkovou skupinu, ale stejně... je to pecka!
Velikonoční příběh
Loučím se s vámi touto super fotkou:




