O tomto blogu

Bůh mi dal tu čest, že mohu být maminkou třem báječným dětem, které jsou mi každodenní radostí a také výzvou. Chtěla bych psát o tom, co a jak naše děti učíme, ale hlavně o tom, co ony učí nás a jakou legraci s nimi zažíváme.
A také o střídmém životě, šetrném k přírodě a k nám, lidem. O tom, co s dětmi čteme. A jak v tom všem vidím Boží jednání, prostě Jeho. Více zde.

11. března 2016

Pohádky o malé tlusté víle

Při čtení dětem se snažím prostřídat knížky legrační a nenáročné s knížkami s vážnějším, hlubším obsahem. Takže po Pollyanně jsme četli Pohádky o malé tlusté víle od Jiřího Dědečka. Prvních pár kapitol jsem si nebyla jista, zda to vůbec dočteme. Ale pak nás to všechny chytlo… Dětem se líbily netradiční názvy postav (hračky z jednoho dětského pokoje): Trpasl, Prasisko, Šroubováček, Nastydlá rybička nebo Knedlík.

Pokud už vás nebaví klasické, příliš předvídatelné, pohádky a příběhy pro děti, toto je knížka pro vás. Výborná zábava s poučením. Malá tlustá víla učila Trpasla říkat “r” pomocí pohádky o KarkuRce. Smějeme se jí dodnes a Klárka se jí prakticky naučila zmapěti :-).A i to poučení tam bylo: ten, ke komu se chováme hezky a věříme v jeho lepší “já”, stává se hezkým. Trpasl věřil, že Prasisko je zakletá princezna Chroché. Prasisko se sice nezměnilo v princeznu, ale stalo se mnohem laskavějším a příjemnějším kamarádem.