Další klasika, po které jsem sáhla do knihovničky mého mládí, je Emil a detektivové od pana Ericha Kästnera. Prima napínavé čtení hlavně pro kluky, ale holky poslouchají také s velkým zájmem. Hlavní hrdina Emil je "vzorňák" sám od sebe, ale hodně prima a oblíbený. Právě čteme už druhý díl.
Výzva pro maminku: vzhledem k jazyku jsem občas při čtení musela předělat složité/neznámé slovo na jednodušší, abych nemusela pořád něco vysvětlovat. Dobré cvičení.
