O tomto blogu

Bůh mi dal tu čest, že mohu být maminkou třem báječným dětem, které jsou mi každodenní radostí a také výzvou. Chtěla bych psát o tom, co a jak naše děti učíme, ale hlavně o tom, co ony učí nás a jakou legraci s nimi zažíváme.
A také o střídmém životě, šetrném k přírodě a k nám, lidem. O tom, co s dětmi čteme. A jak v tom všem vidím Boží jednání, prostě Jeho. Více zde.

28. listopadu 2016

Čteme "oldies" a klasiku

Minule jsem slíbila příspěvek o "starých dobrých" knížkách. Tak tedy "zhltli" jsme Dášeňku čili život štěněte. Moc nás bavila včetně obrázků. Pana Spisovatele (záměrně píšu s velkým S) Karla Čapka už známe z Pejska a kočičky a Dášeňka byla dobrý "upgrade".






Další klasika, po které jsem sáhla do knihovničky mého mládí, je Emil a detektivové od pana Ericha Kästnera. Prima napínavé čtení hlavně pro kluky, ale holky poslouchají také s velkým zájmem. Hlavní hrdina Emil je "vzorňák" sám od sebe, ale hodně prima a oblíbený. Právě čteme už druhý díl.







Výzva pro maminku: vzhledem k jazyku jsem občas při čtení musela předělat složité/neznámé slovo na jednodušší, abych nemusela pořád něco vysvětlovat. Dobré cvičení.