O tomto blogu

Bůh mi dal tu čest, že mohu být maminkou třem báječným dětem, které jsou mi každodenní radostí a také výzvou. Chtěla bych psát o tom, co a jak naše děti učíme, ale hlavně o tom, co ony učí nás a jakou legraci s nimi zažíváme.
A také o střídmém životě, šetrném k přírodě a k nám, lidem. O tom, co s dětmi čteme. A jak v tom všem vidím Boží jednání, prostě Jeho. Více zde.

30. dubna 2016

Trocha vaření...


Určitě bych nechtěla, aby tento blog byl o vaření a receptech, ale dnes udělám malou vyjímku: musím se prostě podělit o radost. Od té doby, co jsem přičichla k zdravějšímu životnímu stylu, přestala jsem mít chuť na klasický bílý houskový knedlík. Ale přeci jen si ráda knedlíky občas dám a rodina je má také ráda. Tak jsem dnes vyrobila domácí celozrnné hrnkové knedlíky. Povedly se báječně, kromě Míšy chutnaly všem. Navíc jsou hodně syté, takže jich stačí jen 1-2. Příprava sice malinko náročnější, ale podruhé už to bude mnohem rychlejší. Sdílím odkaz na recept (místo sojového mléka jsem použila obyč kravské a hrnky vymazala sádlem, hrubá špaldová mouka je k sehnání v prodejnách zdravé výživy). Tak dobrou chuť!